Користь і шкода приправи карі

Сьогодні ця улюблена індійська приправа займає міцне місце на нашій кухні. Крім неповторно яскравого смаку, карі приносить величезну користь нашому організму. І ми розкажемо вам про склад улюбленої приправи, про її шкоду і користь, а ще про те, з якими продуктами карі поєднується найкраще.

Вред-и-польза-приправы-карри

Склад приправи карі

Відомо кілька рецептів карі. Якщо приправа карі, яку ви використовуєте, є класичною, то вона обов’язково повинна містити коріандр. Коріандр, як відомо, активує процес травлення, володіє приємним гострим і охолоджуючим смаком, що надає приправі пікантний і яскравий смак.

До складу карі нерідко входить шамбала (фенугрек), спеція, яка є протизапальним і відхаркувальним засобом.
Також, часто в карі додають імбир. Він, як відомо, теж прискорює процес перетравлення їжі, а ще стимулює кровообіг, усуває здуття живота і сприяє спалюванню жирів.
Куркума, що надає карі її неповторний колір, є «санітаром крові», який очищає її. Кумин чистить організм від токсинів.

Користь приправи карі

Якщо ми говоримо про користь карі, насамперед варто згадати про куркуму, яка є основним компонентом приправи.

Куркума дійсно чистить кров, вона допоможе боротися із запальними процесами, привести в норму функціонування печінки. Куркума нормалізує засвоєння білка в організмі, запобігає здуття живота, газоутворення. Саме завдяки куркумі карі надає стравам такий яскравий і апетитний колір.

Кумин, теж часто міститься в складі карі, виводить з нашого організму токсини і шлаки, а також нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Важливо пам’ятати – якщо в карі, яку ви використовуєте на кухні, багато кумина, то зберігати таку приправу можна максимум не більше року.

У карі часто додають фенхель, який дуже корисний для годуючих мам, він збільшує утворення молока. Крім того, фенхель збільшує потовиділення. Фенхель робить карі в’язкою, а ще надає їй солодкуватий смак.

У карі часто додають невелику кількість чорного перцю, він є корисним для людей, який страждають на цукровий діабет 2 типу, оскільки містить багато хрому.

Дослідження показали, що люди, які регулярно вживають в їжу карі, в чотири рази менше схильні к дегенеративними захворюваннями мозку.

Мілан Фіала (Milan Fiala) з університету штату Каліфорнія (UCLA), виділив найактивніший компонент куркуми, названий їм куркуміноїди-3 (bisdemethoxycurcumin) і показав, що він стимулює імунну систему людини і допомагає руйнувати блокуючу роботу мозку шкідливі білки, які є причиною хвороби Альцгеймера (старечого недоумства).
Непрямим підтвердженням теорії є мала поширеність хвороби Альцгеймера в Індії: вона завжди була істотно нижче, ніж у західних країнах – вона вражає тільки 5% населення старше 60 років.
Карі допомагає виводити холестерин з наших сусідів.

В Індії карі на особливому рахунку, там впевнені, що ця приправа здатна очищати чакри і тонкі тіла людини. Особливо цінується карі і йогами, оскільки стимулює роботу м’язового апарату, а так само має загальну тонізуючу властивість. На батьківщині карі вживають при лікуванні ревматизму, артриту, подагри, а ще для позбавлення від газів.

Шкода від приправи карі

Не дивлячись на те, що в карі неймовірно багато користі, шкода теж існує. Наприклад, карі погіршує згортання крові. Якщо вас чекає операція, від вживання карі краще відмовитися.
Слід знати, що карі погано поєднується з деякими препаратами. Якщо ви приймаєте аспірин, клопідогрель, варфарин та антикоагулянти, то знайте, що карі може погіршити загальний стан.
Карі збільшує скорочення жовчного міхура, що здатне викликати больовий синдром у пацієнтів, які страждають від каменів у жовчному міхурі.
Якщо ви страждаєте від виразкової хвороби шлунку, то відмовтеся від вживання карі.
У кулінарії карі застосовується для ароматизації і фарбування рису, овочів, м’яса, птиці, безалкогольних напоїв.

ВСІ СТАТТІ