Пажитник для діабетиків

Пажитник сінний

Пажитник — спеція, широко відома в світі, має безліч рівноправних назв: шамбала, фенугрек, чаман, хельба (хільбе), грецьке сіно, верблюжа трава та ін. Рослина відома як пряність і ліки. Вважається, що пажитник здатний вилікувати більше 100 хвороб. Може бути, це перебільшення, а, можливо, і ні. Адже не випадково пажитник широко відомий другим своєю назвою — «Шамбала».

Хто не знає про загадкову Шамбалу — місце проживання Великих Вчителів, відповідальних за просування еволюції людства? Щоб ми не збилися зі шляху істинного, вони періодично вибирають «обраних» і через них передають «таємні доктрини» і знання про те, як жити далі. Погодьтеся, що індуси, назвавши траву пажитник так красиво — «Шамбала» — очевидно, виявили в ній якісь унікальні і чудодійні властивості, можливо, провідні людство до еволюції здоров’я і краси.

Рослина належить до сімейства бобових (Trigonella foenum-graccum) в дикорослому вигляді росте в Середземномор’ї, Південній Європі, Малій Азії.

Корисні властивості

пажитник

Насіння і проростки рослини належать до дуже цінних продуктів:
— Вони регулюють обмін речовин
— Підтримують роботу серця
— Містять велику кількість вітамінів
— Мають загальнозміцнюючу властивість
— Прекрасно впливають на травлення
— Стимулюють статеву потенцію
— Живлять клітини кісткового мозку, нервів
— Володіють протизапальними властивостями
— Зміцнюють чоловічу силу
— Роблять пружними груди і стегна жінок

Пажитник насіння. Дослідження

1. Відомо вислів англійського вченого, що ваги зрівноважаться, якщо на одну чашу покласти всі відомі ліки, а на іншу — насіння пажитника. Застосування пажитника в лікувальних цілях, на думку вчених різноманітні і не обмежені. Так, наукові співробітники Американського онкологічного центру опублікували дані про сильної активності насіння пажитника, названої навіть «гіпо» (тобто перевищує норму): гіпохолестіріновая, гіпоглікемічна, гіполіпідная.

2. Європейське наукове товариство з фітотерапії з багатьох лікувальних властивостей пажитника виділяє особливу його роль в терапії цукрового діабету та в зниженні холестерину, офіційно включивши насіння рослини в перелік необхідних засобів для лікування зазначених захворювань.

3. Комісія з контролю за якістю медикаментів і продуктів (Німеччина) відзначає цілющі властивості пажитника для кровообігу, зниження рівня вільних радикалів.

4. Шамбала визнана потужним антиоксидантом. Однак знайому пряність ми хочемо представити як ліки в профілактиці і лікуванні «епідемії» 21 століття, що насувається — цукрового діабету (так визначила захворювання Всесвітня Організація Охорони Здоров’я). Причина, по якій пажитник (хельба) і цукровий діабет виділені в окрему тему, обгрунтована: вона стосується не тільки хворих цим захворюванням, але і всіх нас, що знаходяться під загрозою придбати підступний діабет.

пажитник4

Інформація Всесвітньої Організації Охорони здоров’я

Щорічно поширеність цукрового діабету збільшується, особливо в країнах, що розвиваються. У числі головних причин цього явища названі: наявність надмірної ваги, гіподинамія, стреси і нервова напруга, зміна характеру харчування в усьому світі, які супроводжують життя людини 21 століття. Тривожна статистика:

1. Більш 350 млн жителів планети хворі на цукровий діабет.

2. До 2030р діабет, що викликає хвороби судин і серця, увійде до сімки основних причин смерті людини.

3. У минулому році 3,5 млн людей померли від діабету, і цифра буде збільшуватися, якщо не вжити профілактичні та терапевтичні заходи.

4. Цукровий діабет — головна причина сліпоти, ниркової недостатності, ампутації кінцівок.

5. Смертність серед діабетиків більше двох разів перевищує сумний показник серед людей одного віку, які хворіють на діабет.

6. Цукровий діабет першого типу виникає у дітей, молоді до 39 років.

7. Більше 80% випадків летального результату від цукрового діабету припадає на країни з рівнем доходів населення, визнаним низьким і навіть середнім.

8. Симптоми захворювання можуть з’явитися раптово.

пажитник2

Погодьтеся, це стосується кожного. На щастя, в більшості ситуацій цукровий діабет, особливо II типу, можна запобігти профілактичними заходами. Важливу роль в профілактиці і лікуванні ЦД грає рослина пажитник (його насіння і проростки). Пажитник лікує діабет 2-го типу, при 1-му типі діабету допоможе запобігти наслідкам, при загрозі захворювання — захистить здоров’я людини. Можливо, прийшов час, коли пажитник повинен зайняти місце на нашій кухні і в кожній домашній аптечці.

І ось чому. У 2015р в журналі Nutrition Journal наведені результати досліджень групи міжнародних вчених: всього 5 грамів в день подрібнених насінин пажитника здатні контролювати цукровий діабет другого типу. Ефект впливу рівнозначний ефективності медичного препарату або активного способу життя в поєднанні зі стандартним лікуванням. В ході експерименту вчені довели:
— при лікуванні насінням пажитника (хельба) знижується і приходить в норму рівень цукру і холестерину в крові;
— найголовніше — стан стає стабільним;
— знижується тиск крові;
— рослина надає профілактичну дію, попереджаючи хвороби судин і серця;
— застосування насінин пажитника знижує вагу (90% діабетиків другого типу мають зайву вагу).

Дослідники відзначили доступність і невелику вартість пажитника, який може бути альтернативою дорогим і менш доступним ліків для діабетиків. В Індії, Китаї, де зафіксована найбільша кількість хворих на цукровий діабет, пажитник вже давно зарекомендував себе чудовим ліками.

Лікування цукрового діабету

Цілком реальна рослина — пажитник, як ліки при цукровому діабеті, наділений нереальною силою і справді заслуговує міфічного назви «шамбала». Складається враження, що пажитник цілеспрямовано завдає продумані удари по проблемам в організмі, які виникли в результаті руйнівних дій ЦД. Щоб краще зрозуміти, як діє «шамбала», згадаємо коротко про основну «підступність» захворювання.

Ознаки діабету

1. Для енергії і відновлення клітин організм використовує три види поживних речовин: жири, вуглеводи, білки.

2. З вуглеводів найважливіший — глюкоза.

3. Глюкоза -головне джерело енергії для клітин.

4. Щоб клітини відкрили свої стінки, і глюкоза в них потрапляла, потрібно інсулін (гормон).

5. Інсулін шукає одне місце в стінці клітини -інсулінорецелтор, через який він і потрапляє в клітину, яка потребує глюкози.

6. Складний процес можна уявити схематично, скориставшись деякими порівняннями-образами доктора Соколова: інсулін — це «ключ», «замок» -інсулінорецептор. «Ключ» вставляється в «замок», відкриває двері в стінці клітини, пропускає глюкозу в простір клітини.

7. Цукровий діабет забирає або «ключ» (повний брак інсуліну у хворих на діабет 1 типу), або «замок» (достатній вміст інсуліну, але менше рецепторів — дверей на поверхні клітин у хворих на діабет 2 типу).

8. У будь-якому з двох випадків в крові вміст глюкози сильно підвищується. Результат — глюкоза йде в сечу, викликаючи порушення обміну (метаболізму) білків і жирів.

пажитник1

10 ударів пажитника при цукровому діабеті

1. Надає дію гіпоглікемічну, тобто спрямована на зниження вмісту глюкози в крові.

2. Стимулює секрецію інсуліну.

3. Знижує резистентність до інсуліну (клітини набули стійкості до інсуліну і не реагують на гормон інсулін, не можуть використовувати його ефективно. Через це голодує кожна клітина організму, відчуваючи дефіцит глюкози).

4. Регенерує клітини підшлункової залози.

5. Нормалізує обмін речовин.

6. Виводить токсини і шлаки (якщо їх не виводити з організму, кожна поверхня клітини, як би «обпікається», втрачає інсулінові рецептори і вже не може брати з крові глюкозу).

7. Покращує еластичність судин, посилюючи мікроциркуляцію, що запобігає появі діабету.

8. Відновлює роботу травної системи.

9. Зменшує в печінці жировий гепатоз (процес скупчування в печінці клітин жирової тканини — що є серйозним ускладненням діабету).

10. Зменшує рівень стресу (одного з основних винуватців захворювання діабетом).

Пажитник. Застосування

Якщо на сьогоднішній день в природі виявлено 2000 фітонутрієнтів, то їх зміст в одному маленькому пажитнику, звичайно, вражає.

Як ліки використовують насіння рослини, порошок з насінин, проростки. Цукровий діабет називають підступним захворюванням, тому що він має здатність вражати внутрішні органи організму. Тому, щоб уникнути погіршення здоров’я і домогтися поліпшення, буде потрібна зміна раціону харчування. Насіння використовуються в дієтичному харчуванні, в приготуванні різних салатів, напоїв.
Пажитник не допускає переїдання, ожиріння, при яких обмін речовин порушується і знижується здатність клітин сприймати інсулін.

При цукровому діабеті подрібнені насіння пажитника приймають щодня по 2 чайних ложки. Рекомендовано замочувати насіння на ніч, а вранці використовувати отриманий настій.

Пророщені насіння використовують в салатах і супах.

Пажитник або Хельба для чоловічого здоров’я

Хельба залишається традиційним засобом, стимулюючим статеву активність, при цьому приходить позбавлення від запальних і застійних процесів. Насіння рослини, застосовувані в харчуванні, підсилюють циркуляцію крові в малому тазі: підвищується потенція, виробляється прогестерон, що призводить до збільшення статевого потягу і сперматогенезу. У Китаї хельбою лікують від імпотенції. Особливе місце рослина займає в «дитячому питанні».

Пажитник для дітей

Щоб відповісти на це питання, досить пам’ятати 2 аргумента, що дозволяють відповісти на питання позитивно.

1. Цукровий діабет — справжня бомба уповільненої дії. Хвороба порушує повністю обмін речовин, вражає внутрішні органи і системи життєдіяльності організму. Як наслідок — істотно знижується якість і тривалість життя. Відзначено тенденцію стрімкого збільшення числа, хворих на діабет по всій планеті. Отже, потрібно захищати організм, особливо дитячий, профілактичними заходами.
2. Пажитник (хельба, шамбала і т.д.) офіційно визнаний вченими потужним засобом в боротьбі з діабетом і поставлений в один ряд з ліками.

Цукровий діабет посідає перше місце в ендокринних захворюваннях у дітей. Хвороба у дітей протікає, як правило, гостро і може придбати важку, швидко розвиваючу течію. При цьому організм дитини інтенсивно росте, обмін речовин посилюється. Сьогодні діти хворіють обома видами діабету (чого не було раніше), більш того, вже у новонароджених виявляють захворювання. Лікування дітей включає дотримання дієти, контрольовані фізичні навантаження, застосування лікарських препаратів. Побороти недугу допоможе і хельба. Користь хельби доведена, проте існують три думки про вік дітей, при якому можна використовувати рослину як ліки:
— після трьох років;
— після семирічного віку;
— з немовляти.

При годуванні груддю, молоко мами, що вживає хельбу, не тільки збільшиться в об’ємі, а й отримає велику кількість цілющих речовин рослини, які нададуть незамінну користь і захист організму дитини. Щоб прийняти правильне рішення, радимо звернутися до лікаря, який, з урахуванням індивідуальності вашої дитини, визначить період, з якого можливе застосування хельби.

Хельба. Протипоказання
1. Вагітність (підвищується тонус матки)
2. Схильність до харчових алергій
3. Бронхіальна астма
4. Новоутворення в молочних залозах
5. Підвищена згортання крові
6. Кровотечі в міжменструальний період
7. Індивідуальна непереносимість

Пажитник. Рецепти

пажитник5

З безлічі існуючих рецептів пропонуємо 4 найпопулярніших і дієвих.

Жовтий Чай Хельба

Відомий під різними назвами: жовтий, єгипетський, східний, арабський.
Інгредієнти: насіння пажитника, джерельна вода.

Як приготувати: насіння Хельба замочити в холодній воді на 10 хвилин. Добре висушити. Трохи обсмажити. Воду поставити на маленький вогонь. При появі перших бульбашок засипати Хельба (на 1,5 л — 20 г). Воду довести до кипіння і варити хвилину. Напій повинен настоятися хвилин 10-15. Рекомендується додати мед і лимон.

Хельба Східна

Інгредієнти: 1 ст.л. пажитника, 50г імбиру, 1 ч.л. куркуми, ½ ч.л. кмину, один лимон (цедра і сік).
Як приготувати: інгредієнти помістити в воду (3 літри), варити 5 хвилин. Настоювати 3 години. Дуже корисний і смачний, незвичайний і ароматний напій.
Паростки Хельби

Будучи зародком рослини, паростки хельби містять дуже багато поживних речовин: білки, вуглеводи, калій, магній, кальцій, фосфор, залізо, фосфор, ефірну олію, вітаміни та ін. Паростки насінин чистять кров, нирки, печінку. Як ліки застосовується при діабеті, анемії, втоми, слабкості сперми. Період проростання — 7 днів. Спосіб отримання паростків — звичайний. Вживаються в сирому вигляді, в супах, також в салатах. Досить 1 чайної ложки в день. Оптимальний ефект настане через 30 днів.
Молоко з Хельбою

Спосіб приготування простий:
— Для дітей — 1 ч.л. подрібнених насінин залити склянкою молока і закип’ятити.
— Для дорослих — 1 ст. л. подрібнених насінин.
— Приймати гарячим.
— Засіб лікує травну систему, зміцнює імунітет, лікує цукровий діабет.

ВСІ СТАТТІ