Червоний перець

Червоний перець чилі (Capsicum frutescens, annuum) — найгостріший персонаж в кулінарних історіях.
Назва гострого перцю чилі походить від ацтекського chilli — червоний, його батьківщиною вважається екваторіально-тропічна Америка.

Червоний перець чилі — одна з найпопулярніших спецій у всьому світі, що володіє пекучої гостротою. Можливо, це пов’язано з тим, що в цієї пряності міститься капсаїцин — речовина, яке тягне виділення ендорфінів, «гормонів щастя». Втім, основна причина затребуваності гострого перцю в його універсальності і сполучуваності з більшістю продуктів та інгредієнтів.
Червоний перець застосовують свіжим в стручках, сухому, молотом вигляді, а також у витяжках і спиртових настойках.
Самої пекучої частиною гострого перцю вважаються насіння і внутрішні пластинки.

перец-красный-статья-1

Якщо Ви ненароком по зловживали червоним перцем, не намагайтеся його пекучість запити водою. Допоможе в цій ситуації сир, або йогурт. Уникайте потрапляння червоного перцю в очі (мийте після перцю чилі руки).
Не полічити різновидів гострого перцю. Хабанери, пташине око, серрано, халапеньо, поблано, анахейм, каєнський перець … У Чилі популярний меркен, і взагалі в Латинській Америці червоний перець називають піміента.
Існує навіть спеціальна шкала гостроти червоного перцю. Найслабшим вважається болгарський перець. Найгостріший (до нього навіть торкатися слід в рукавичках, щоб не залишилося опіку на шкірі) — індійський міні-перчик «Нага джолокії».
Червоні перці бувають і білими, і зеленими, і помаранчевими, і навіть чорними.
Гострий червоний перець чилі використовується в соліннях, салатах, основних стравах, соусах, супах, маринадах, напоях і навіть в десертах (найдавніший індіанський рецепт — шоколад з перцем чилі).
Червоний перець додають в овочеві страви, рис, картопляне пюре і бобові. Він входить до складу гострих соусів «Табаско» і «Аджика».

Червоний перець володіє сильним пряним ароматом, і смаком від пряного до гострого і навіть дуже пекучого (обумовлений вмістом фенольного з’єднання капсаїцину (ваніліламід деціленовой кислоти), якого немає в солодкому болгарському перці). Капсаїцин міститься в насінні, прожилках і шкірці плоду.

Червоний перець містить велику кількість вітамінів С і А. Зелений перець (незрілий червоний перець) містить значно менше цих вітамінів. Крім того, перець є хорошим джерелом вітамінів групи B і зокрема вітаміну B6. Червоний перець багатий також калієм, магнієм і залізом. Крім капсаїцину, в плодах знайдені 1,5% ефірного масла, жирне масло.

В цілому, гострий перець чилі покращує імунну систему, знижує стрес.
Завдяки капсаїцину, що тягне до виділення ендорфінів, червоний перець є знеболюючим засобом.
Червоний перець має антисептичну дію, їм можна знезаражувати рани. Також він бореться з шкідливими бактеріями в шлунково-кишковому тракті. Регулює обмін речовин, завдяки чому можна знизити вагу. Покращує кровообіг, є зігріваючим засобом. Допомагає при застудах і нежиті.
Перець чилі — природний регулятор серцево-судинної системи — розширює судини при їх звуженні і навпаки. Покращує потенцію і сприяє росту волосся. Сприяє відновленню сну.
Червоний перець також використовується в зубних пастах для відновлення ясен, що збільшує об’єм губ помадах, анти-целюлітних кремах, мазях від обмороження.

перец-красный-статья-2

Зовнішньо перець застосовується при різних захворюваннях суглобів у вигляді компресів і перцевий пластир для позбавлення від кашлю та інших бронхо-легеневих захворювань. Застосовують його при ревматизмі і артритах як зігріваючий засіб.

При всьому цьому червоний мелений перець протипоказаний людям з яскраво вираженими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, або під час загострень цих захворювань. Бувають також випадки алергії на ті чи інші сорти перцю, або спеції з його додаванням.

ДО ЄНЦИКЛОПЕДІЇ