Перець чорний

Перець Piper nigrum сімейство Перцеві (Piperaceae) — король спецій — його використовують в кожному будинку на планеті — являє собою плоди кучерявого чагарнику.
Чорний перець іноді називають ще «малабарською ягодою» за місцем його природного проживання — Малабарських островів. У природі чагарник обвиває дерева, піднімаючись вгору. З тих пір, як перець став сільськогосподарською культурою, для нього на плантаціях встановлюють жердини, як для хмелю, і цим обмежують його зростання на висоту до 4-5 м. Рослина являє собою лазящий чагарник, що досягає у висоту 15 м. Листя мають довжину 80 -100 мм. Після закінчення цвітіння виростають круглі плоди, спочатку зеленого кольору, потім вони набувають жовтий чи червоний колір.

Вміст корисних речовин: Гострота перцю залежить від пиперина. Крім того він містить піролін, хавіцін, цукор, фермент, ефірні масла і крохмаль, алкалоїди, камедь. Слід мати на увазі, що ефірні масла при неправильному зберіганні перцю випаровуються.

Чорний перець сприяє травленню, Римляни вживали його у великих кількостях. Але цього не можна рекомендувати. Однак у тих кількостях, у яких він вживається в нашій кухні, це не представляє шкоди для здоров’я.

перец-черный-статья-1

Чорний перець використовується в будь-яких стравах — навіть в десертах (старовинний рецепт російських пряників, індійські, прибалтійські печива) і солодких напоях (суботні, чай, кава, всілякі коктейлі).

Перець вживається для супів, підлив, соусів, овочевих салатів, маринадів, при приготуванні всіх видів м’яса, включаючи дичину, савойської капусти, квасолі, гороху, сочевиці, квашеної капусти, гуляшу, яєць, сирів, томатів, риби, консервованих овочів і для великого кількості інших страв, які готуються в нашій кухні. Без чорного перцю не обходиться домашній забій свині, виготовлення ковбас і цілий ряд виробів з м’яса.

Чорний перець — сама універсальна пряність до багатьох страв. У продаж він надходить у вигляді горошин, або меленим. Найбільшим ароматом володіють мелені горошини перцю. У молотом вигляді чорний перець використовують для заправки різних страв, фаршів, начинок. Перець додають у страви незадовго до готовності, інакше, при тривалому варінні, страва набуває зайву гіркоту. Мелений перець рекомендується зберігати герметично упакованим, в іншому випадку він швидко видихається і втрачає свої властивості.

перец-черный-статья-2

Чорний перець — один з найефективніших стимуляторів травлення.
При зовнішньому застосуванні він допомагає при лікуванні гнійних наривів. У поєднанні з медом чорний перець відмінно прочищає дихальні органи, видаляє з них слиз, зменшує її прояв. У великій кількості, однак, його вживати не рекомендується, оскільки він володіє природою раджаса і може викликати перезбудження і роздратування.

Дослідження показують, що перець, окрім перерахованих вище властивостей, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань: розріджує кров, знищує згустки, покращує кровообіг. Він також сприяє травленню, стимулює процес обміну речовин, активізуючи спалювання калорій. У перці міститься в три рази більше вітаміну С, ніж в апельсині. Він також багатий кальцієм, залізом, фосфором, каротином і вітамінами групи В. Крім того, перець здатний підсилювати дію інших лікарських рослин.

Рекомендується при: хронічному нетравленні, токсинах в прямій кишці, порушеному обміні речовин, ожирінні, високій температурі, лихоманці, під час кризи простудних захворювань.

ДО ЄНЦИКЛОПЕДІЇ