Порційний минтай «а-ля натюрель»

Порционный минтай а-ля натюрэль

на 4 порції:
риба минтай — 4 штуки, рослинна олія — ??8 ст.ложок, приправа для риби — 4 чайних ложки, борошно кукурудзяне — 4 ст. ложки, молоко 3% — 1 стакан, майонез — 10 ст. ложок, сіль — за смаком, приправа овочева — 2 ч.л.

Для приготування цієї страви необхідно мати хоча б парочку рибин. У Булгакова не дарма звучало слово «судачок». Це означає, що використовувалася молода риба і її тушка без голови, хвоста і нутрощів якраз складала порцію, тобто приблизно 200-250 грам. Візьмемо парочку минтай. Їх потрібно не поспішаючи розморозити. Потім відрізати голови, прибрати всі нутрощі, відрізати хвости, почистити луску і обстригти плавники. Добре промити тушки. У такому вигляді вони готові до подальшого готування.
Натираємо тушки минтаю приправою з усіх боків і всередині. Залишимо рибу на 15 хвилин.
Підготуємо компоненти для обсмажування риби і подальшого тушкування в підливі. Нам буде потрібен майонез і молоко, ріпчаста цибуля і кукурудзяна мука. В підливу буде додана чайна ложка овочевих приправ.
Наллємо на сковорідку 4 столові ложки рослинної олії і поставимо її на вогонь. В цей час потрібно обваляти в кукурудзяній муці обидві тушки минтая і акуратно розмістити їх на сковорідці. Обсмажуємо порційного минтая на середньому вогні.
Після того, як одна сторона у риби достатьно обсмажиться, за допомогою лопатки і ложки, не поспішаючи перевертаємо рибу. Швидко ріжемо цибулю і заповнюємо вільні місця на сковорідці. Помішуємо цибулю, не даючи йому пригоріти.
Через 5-7 хвилин після закладки цибулі, весь вільний простір заповнюємо майонезом. На це піде приблизно половина склянки майонезу.
Після закладки майонезу виливаємо в сковорідку молоко і висипаємо чайну ложку овочевих приправ. Додаємо вогонь і доводимо підливу до кипіння. Ложкою намагаємося перемішати всі складові підливи. Деяку частину підливи наносимо зверху на рибу.
Порційний минтай «а-ля натюрель» готовий. Заздалегідь відварити трохи рису. Це буде наш гарнір. Такий минтай прекрасно поєднується з картопляним пюре і, найдивніше, з пшоняною кашею. Але рис залишається рисом. Для страв з риби — це найкращий гарнір.

ДО РЕЦЕПТІВ