Ароматні трави та їх користь для здоров’я

Додаючи в ваші улюблені страви свіжі, або сухі трави, в якості приправи, ви додаєте їжі не тільки чудовий смак і аромат, але і корисні властивості! Чим не привід завести свій власний ароматний міні-садок на балконі, або підвіконні? Цікавий факт – більшість ароматних трав, перерахованих нижче, відносяться до сімейства м’яти.

Розмарин – його сильний, теплий, хвойний аромат поєднується (на диво!) майже з чим завгодно. Хліб з розмарином подобається багатьом, а вже перед картопелькою, запеченої з розмарином, взагалі встояти неможливо … А корисна ця приправа від дискомфорту в шлунку, знижує артеріальний тиск, допомагає від проблем з печінкою і вікових втрат пам’яті.

Чебрець – тонкий, цитрусовий аромат цієї трави піддійте до безлічі базових страв, супів і соусів. А завдяки антимікробному ефекту, чебрець допомагає при зубному болі, і болі в горлі. Також антибактеріальні властивості чебрецю роблять його природним консервантом і уповільнюють розвиток хвороботворних бактерій в їжі.

Базилік – свіжий, солодкий аромат цієї трави особливо цінується в італійській їжі, споживається в основному в свіжому вигляді. Чудово поєднується з помідорами і сиром, а ще – головний інгредієнт в соусі Песто. Базилік – афродизіак, а компоненти флавоноїди, що входять до його складу, захищають організм на клітинному рівні, в той час як його ефірні масла мають антимікробний ефект.

АРОМАТНЫЕ-ТРАВЫ-И-ИХ-ПОЛЬЗА-ДЛЯ-ЗДОРОВЬЯ

Кріп звичайний
Кріп – всім відома однорічна трав’яниста рослина, що володіє сильним пряним запахом. Він вирощується повсюдно, а місцями дичавіє і росте вільно. Про лікувальні і харчових гідностей кропу писали ще староєгипетських папірусах.

Корисні речовини містяться у всій рослині. Листя кропу багаті на вітаміни С, А, В2, В6, Р, РР. Вони містять мінеральні солі, особливо кальцію, калію, фосфору, заліза, магнію.

Рослина кропу має багатий хімічний склад і являє високу харчову цінність, наприклад – 50 г кропу енергетично рівні 150 г помідору.

Петрушка
У числі корисних речовин, наявних у петрушці, виділяють вітаміни В, К, С і РР. За кількістю знаходження в ній вітаміну С, петрушка перевищує навіть овочі та фрукти. Аскорбінової кислоти в рослині майже у чотири рази більше, ніж у лимоні, а сто грамів петрушки містять близько дві добові норми аскорбінової кислоти, та дві норми вітаміну А. Крім цього, у складі рослини є багато каротину, в чому петрушка практично зрівнялася з морквою.
Петрушка містить також біофлавоноїди і ефірні масла. Крім усього іншого, в ній зазначено високий вміст мікроелементів, що вкрай необхідно при нестачі кальцію, цинку, фосфору, заліза, або магнію. У цих випадках введення петрушки в свій щоденний раціон харчування буде дуже корисним.
Петрушка містить велику кількість хлорофілу, що є природним пігментом і бере участь в реакціях окислення. Також в траві виявлена фолієва кислота, яка відома своїми корисними властивостями, що допомагають зберігати відмінний стан судин і сприяє зростанню здорових дітей. У результаті зовсім не дивно, що трава петрушки використовується для створення біологічно активних добавок.

Майоран і Орегано
Хоча запах у них все ж різний, обидві ці трави – члени одного і того ж сімейства рослин, тому їх часто плутають, та й дія на організм у них схожа. Гіркувато-пряний запах орегано знайшов застосування в багатьох кухнях світу, особливо завдяки італійському соусу для піци, в якому ця трава є домінантним ароматом. Мексиканська кухня славиться своєю приправою Чилі, в яку теж входить орегано. Майоран ж, з більш ніжним і солодким запахом, знайшов застосування в середземноморській кухні.
Орегано, як і майоран – природний антибіотик з протизапальними і навіть протираковими властивостями. Також допомагає при застуді, зубному та менструальних болях. Відлякує комах. Однак, не перестарайтеся – зловживання цією приправою може викликати біль у шлунку!

Шавлія
Шавлія вживали в їжу і використовували в медицині з давніх часів. Пряний, солодкуватий аромат цієї трави популярний у країнах Середземномор’я, а додавання його в їжу допомагає при психічних захворюваннях, хвороби Альцгеймера і депресії. Також чай з шавлія допомагає від кашлю та застуди, полегшує менструації, зміцнює нервову систему і покращує пам’ять. Кажуть, допомагає і при ревматизмі.

Естрагон (тархун)
Усім з дитинства відомий напій Тархун, а от сама ароматна трава в кулінарії не особливо прижилася, а даремно! Естрагон з його солодким запахом і смаком, що нагадує аніс, є однією з найцінніших приправ у французькій кухні. Італійці ж додають його в різотто. Естрагон багатий вітамінами, калієм і іншими корисними елементами, і антиоксидантами. Зміцнює жіноче здоров’я, допомагає тим, хто хоче скинути вагу і набрати м’язову масу, покращує апетит і володіє м’яким снодійним ефектом. Покращує зір і серцеву функцію.

ВСІ СТАТТІ