Кориця та її корисні властивості

Що б таке з’їсти, щоб схуднути? Для тих, хто боявся з’їсти булочку з корицею, щоб не набрати зайві грами, є хороша новина, тому що вчені з’ясували, що саме ця приправа сприяє боротьбі із зайвою вагою.
Стабілізуючи показник цукру в крові, вона зменшує постійне бажання з’їсти «щось солоденьке». Як показали дослідження німецьких медиків, якщо вживати 2 г кориці щодня рівень цукру в крові знижується на 10%, а кількість холестерину – на 13%.

В результаті, можна сказати, що ця пряність надає подвійний ефект на організм людини, знижуючи тим самим ризик серцевих захворювань. Так що, в наступний раз не бійтеся побалувати себе шарлоткою з корицею, або ж (якщо на борошняне – суворе табу) спробуйте додати її в інші страви та напої, наприклад, в каву, ромашковий чай, йогурт, або кашу.

Застосування кориці в кулінарії

В цілому вигляді корицю додають в рідкі страви, в меленому – у другі і в тісто. Закладають її за 7-10 хвилин до готовності гарячою страви і безпосередньо перед подачею на стіл – у фруктові салати, сирні маси і т.д. У різних країнах корицю додають в їжу в різних кількостях. Особливо багато кладуть її в блюдо в східній, індійській і китайській кухні – в середньому від 0,5 до 1 чайної ложки на 1 кілограм рису, домашнього сиру, м’яса, тіста або на 1 літр рідини.

У цейлонської кориці аромат солодкуватий і дуже ніжний, тому найчастіше вона вживається в кондитерському виробництві та кулінарії. Додають її в печива, кекси, паски, пряники, солодкі пироги з фруктовою начинкою, а також в солодкі плови, компоти, варення, муси, желе і сирні пасти. У сучасній західноєвропейській кухні корицю можна зустріти в модних фруктових салатах і навіть в деяких овочевих. Вона добре поєднується зі шпинатом, морквою, червоною капустою і молочною кукурудзою, а також зі стравами з яблук, айви і груш. Також додають її в холодні фруктові супи зі свіжих або сушених фруктів.

У східній, середньоазійській і закавказькій кухні корицю додають при приготуванні холодних і гарячих страв, і домашньої птиці, і других страв з баранини. Корицю можна зустріти в харчо і самих різних пловах. У Китаї і в Кореї вважають, що кориця ушляхетнює смак жирного м’яса. Також кориця входить до складу різноманітних сумішей сухих прянощів – карі, єреванської суміші, сухі духи, а також в суміші для фруктових, грибних і м’ясних маринадів. Корицею ароматизують лікери, пунші, гроги, домашні напої і десерти.

В якості ароматичної приправи використовують не тільки кору, але і так звані “коричні бруньки” – незрілі плоди коричника, зібрані відразу після цвітіння і зовні схожі на гвоздику. “Бруньки” менш ароматні, ніж кора, проте їх запах дуже цікавий – м’який, чистий і солодкий (щоб домогтися максимальних пахощів, їх треба дуже тонко змолоти). Таку спецію люблять в Китаї (щоправда, тут збирають плоди з касії) і в Індії (штат Гуджарат).

Теплий чарівний аромат пряності особливо добре поєднується з яблуками, грушами і шоколадом, тому справжні гурме завжди додають в каву-капучіно щіпку тертого шоколаду і кориці. Її використовують для ароматизації напоїв, маринадів, печива, булочок і солодких страв з домашнього сиру і фруктів, додають в овочеві і фруктові салати, в страви з птиці, свинини і баранини. Наприклад, класично приготовані фаршировані баклажани або грецьке рагу з ягняти просто немислимі без кориці.

Кориця, як чарівна фея, може перетворити найпростішу страву в ласощі – наприклад, посипані цукром і корицею сухарики (cinnamon toasts) перетворюються в улюблене частування на традиційних чаювання в коледжах Оксфорда і Кембриджа. Однією з кулінарних родзинок Франції вважаються коричні кексики з Бордо (le canelle de Bordeaux). Їх придумали економні черниці.

У трюмах суден, які доставляють борошно, вони збирали залишки, замішували її з маслом і цукром, наповнювали тістом бронзові формочки, посипані цукром і корицею. У гарячій печі цукор карамелізувався, і кекси виходили ароматними і святково-ошатними – гладкими й блискучими. У деяких європейських країнах корицю часто додають в домашнє пиво, що, ймовірно, походить від традиції на Різдво пригощатися підігрітим пивом або вином зі спеціями.

корица

Застосування кориці в медицині

У медицині її використовують як антисептичний засіб.

Спиртовий екстракт кори кориці китайської активний відносно різних грампозитивних і грамнегативних бактерій, надає згубну дію на туберкульозні палички і віруси.

Кориця сприяє підвищенню апетита, поліпшення травлення, нормалізації роботи шлунка і кишечника. Активізує роботу нирок, печінки, жовчного міхура.

Авіценна стверджував, що олія кориці чудово допомагає при тремтінні кінцівок, а сьогодні гомеопати застосовують корицю як засіб від морської хвороби.

корица2

Вміст корисних речовин

У корі міститься 1-2% ефірного масла, що складається головним чином з альдегіду коричної кислоти (близько 90%), а також трохи дубильних речовин. Запах кори ароматний, приємний, смак солодкуватий, пряний і злегка терпкий.

Поради шеф-кухаря:
1. Кориця застосовується для ароматизації соусів, маринадів, кондитерських виробів, варення, компотів, різних страв з домашнього сиру і т.д.
2. Дуже цікавий смак кориця додає кислому молоці, кефіру.
3. Порошок кориці краще купувати в невеликих кількостях – він швидко втрачає свій аромат.
4. Смак паличок кориці набагато стійкіше, хоча їх досить важко тонко перемолоти.
5. Порошок кориці додають тільки в самому кінці приготування (не більше ніж за 10 хвилин до закінчення), так як при тривалій тепловій обробці кориця додасть страві неприємну гірчинку.

ВСІ СТАТТІ