Цілюща сила приправ на вашій кухні
На кожній кухні є приправи, які ми зазвичай використовуємо, не взнавши більш докладно, що насправді ховається в них. Більшість трав щедрі на приємний запах і характерний яскравий смак, але ще в них прихована цілюща сила. По-іншому не може бути, адже ці приправи містять вітаміни, мінерали, мікроелементи, деякі ефірні масла і дубильні речовини, які стимулюють травлення і оздоровлюють тіло. Чудодійна сила трав відома давно. Можливо, що й ваша пра-пра-бабуся збирала при місячному світлі і висушувала рослини, які росли за вікном. Сьогодні немає необхідності бродити вночі в лісі, щоб зібрати пахучі трави. Ми можемо купити будь-яку з приправ в магазині. Вони наповнюють ароматом наші будинки, служать як смаковою добавкою до їжі і зміцнюють здоров’я.
Приправи, які заслужили право називатися лікарськими.
Базилік – очищає організм, при цьому розщеплює жири, і полегшує кашель. Дуже допомагає і в період стресу, заспокоюючи нерви.
Лавровий лист не тільки додає аромату супам і борщам. Його можна використовувати при відсутності апетиту. Більшість цілителів радять ослабленим хворим і вибагливим в їжі діткам додавати в їжу лаврове листя. Тоді, цілком ймовірно, повернеться апетит і налагодиться травлення.
Любителям трав’яних чаїв добре відома м’ята. Ця ароматна травичка заспокоює неврози, чреваті, в тому числі, порушеннями в роботі шлунку, може «домовитися» з жовчним міхуром і іншими травними органами. До речі, цілющі властивості м’яти підсилює шматочок цукру в м’ятному чаї, або відварі.
Родичка м’яти, меліса, полегшує мігрень і знижує кров’яний тиск. Схожими властивостями володіє молода зелена цибуля, яка містить величезну кількість вітаміну C і каротину.
Орегано і майоран дуже ефективні в кризових ситуаціях, пов’язаних з порушенням травлення і навіть отруєнням. Вони відмінно справляються з діареєю і мають протизапальну дію.
Естрагон відноситься до стимулюючих нервову систему рослин і може похвастатись м’яким сечогінним ефектом.
До цієї ж серії можна віднести кріп. Його застосовують, щоб заспокоїти шлунок і нервову систему, зупинити здуття живота і підтримати травлення на належному рівні.
Петрушка теж готова запропонувати своїм шанувальникам джерело вітамінів. Допомагає у виведенні сечових каменів, покращує функцію нирок, а також полегшує дамам хворобливі менструації.
Антибактеріальна активність шавлія благотворно впливає на жовчний міхур і печінку. Ще одна цікава особливість – він допоможе тим, хто страждає через рясного потовиділення.
Якщо є потреба про стимулювати кровообіг, вибирайте розмарин. Ця травичка умовить вашу печінку вести себе спокійніше і створить надійний захисний бар’єр від шкідливих бактерій.
А ось чебрець – ідеальний природний ароматизатор, який часто використовують в дезодорантах. Відрізняється дезінфікуючими властивостями, зменшує запалення і допомагає при лікуванні бронхіту.
Незважаючи на всі описані чудеса, терапевтичні властивості приправ, які ми щодня використовуємо на кухні, виражені досить слабо. Це пов’язано з тими малими дозами, які прийнято додавати в їжу. Щоб відчути цілющу силу пряно-ароматичних трав, їх потрібно застосовувати в значно більшій кількості, наприклад, у вигляді трав’яного чаю, або екстракту. Тим не менш, користь для здоров’я приправи мають безперечну.