Властивості імбиру. Імбирний чай
Імбир – це ароматний корінь тропічної рослини, батьківщиною якого є Північна Індія.
Корінь свіжого імбиру має гострий смак, надає зігріваючу дію, має солодкий віпак (ефект після перетравлення). Особливо корисний в холодну погоду і в холодному кліматі.
Здавна імбир славився своїм ароматом і смаком. На Русі він був надзвичайно популярний. Саме від імбиру пішла назва «пряник», так як головним компонентом знаменитих Тульських пряників був саме імбир. Але, імбир додавали не тільки в хлібобулочні вироби. На його основі варилася медовуха, виготовлявся квас, його додавали в варення і збитні. Імбир додавав стравам свій пряний смак, за рахунок чого завжди був надзвичайно затребуваним.
Імбир робить їжу легкозасвоювану і надає їй злегка гоструватий, пряний смак. Його використовують для приготування солодощів, компоту з груш, мармеладу і зацукрованих фруктів. Дає особливий аромат супів, особливо, квасоляним, картопляним, а також соусів і всім видам рисових страв. Скибочку імбиру можна додати в друге блюдо під час приготування і вийняти його перед подачею на стіл. А якщо, кипляче молоко, додати одну скибочку сухого імбиру (довжиною близько 2 см), у вас не буде проблем з його засвоєнням.
Якщо ви маєте намір позбавити свій шлунок від токсинів і зробити своє травлення досконалим, Аюрведа рекомендує щодня з’їдати трохи імбиру. Корисно також з’їдати трохи імбиру після їжі – це очищає порожнину рота і створює в роті приємний запах.
Імбир має гострий смак, причому сухий імбир гарячіший і сухіший, ніж свіжий.
Як пряність, імбир додається в сотні страв, але в чому ж полягає відома користь імбиру?
1. У першу чергу, імбир – відмінний імунний стимулятор. Весь організм стимулюється на виведення токсинів завдяки імбиру. Тому його застосовують в якості профілактики застуд і вже під час захворювання. Шматочок імбиру перед їжею, або розведений з водою імбирний настій рятує від нежиті та кашлю на ранніх стадіях. Також подрібнений корінь імбиру, заварений в чай, відмінно зігріває, тому користь імбиру особливо відчувається в холодні сезони, і сезони застуд.
2. Сприятливу дію робить імбир і на травну систему. Все частіше цей корінь зустрічається в препаратах для схуднення, адже цей цілющий корінь прискорює процес травлення і вироблення шлункового соку.
3. Алергічні захворювання, пошкодження шкіри також лікуються за допомогою імбиру. Знову ж таки тому, що в більшості шкірних захворювань і пошкоджень винен в першу чергу шлунок і кишечник.
4. Імбир діє і на опорно-рухову систему, він поліпшує роботу суглобів, рятує при розтягненнях, знімає напругу і біль з втомлених м’язів. Користь імбиру відбивається на стані крові, імбир легко розріджує кров, посилює її циркуляцію, завдяки чому легко знімає втому.
5. Ефективний імбир і для омолодження організму. Стан шкіри, волосся зберігається відмінним. Саме тому імбир активно застосовується в косметології. Також цей корінь підвищує потенцію, лікує безпліддя.
6. Давно відомо чудодійну властивість імбиру оберігати від раку і утворення злоякісних пухлин. В якості профілактики, це засіб залишається передовим.
7. Не слід забувати і естетичної користі імбиру. Він освіжає подих, маски з імбиру тонізують шкіру.
Крім лікарських властивостей, імбир рекомендується жувати після кожного прийому їжі. Його аромат діє краще будь жуйки і миттєво позбавляє вас від неприємного запаху з рота.
Як Ви бачите, про користь імбиру можна говорити нескінченно. Безумовно, ця спеція залишається найбільш затребуваною на сьогодні.
Рецепти імбирного чаю:
Класичний імбирний чай
Розрахунок: на 200 мл (стандартний стакан) 1 см кореня імбиру. Можливо і більше – залежить від ступеня насиченості, який Вам подобається. 1 см – це середній показник.
Приготування імбирного чаю:
Відрізати потрібну кількість імбиру. Очистити шкірку. Дрібно порізати, можна ще подавити ножем. Переважно – перетерти на крупній тертці.
Є рекомендації кип’ятити його якийсь час. Але ми все ж радимо його заварювати. Після кипіння води додати імбир і дати постояти 5-7 хв.
Чай – готовий. Це класика!
Його, також, можна заварити більшої кількістю (від 1 л). Пізніше чай можна розігріти, але не доводити до кипіння.
На Вашій кухні в цей час буде стояти неповторний приємний екзотичний запах імбиру.
Для різноманітності наведемо деякі інші рецепти цього напою з мережі:
Сенс той же, тільки імбир можна варити в окропі. А також додавати за смаком лимон, лайм, кардамон (не більше 2 стручків на 200 мл), корицю, чилі й інші прянощі. Пам’ятайте тільки про їх помірне використання.