Кориця (мелена) 15 г
Країна походження: Індія
Сорт: Вищий
Розфасовка: 15 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 29049-91
Застосування: приправа для каш і страв з фруктів

Кориця — це рід вічнозелених тропічних дерев, що досягають у висоту 10 метрів. В якості прянощів використовується сушена кора деяких видів рослин. Найвідоміші сорти — кориця цейлонська (справжня) і кориця китайська.

Аромат і смак кориці обумовлений ароматичною олією, що міститься в кориці в кількості від 0,5% до 1%. Це ефірне масло (коричне масло) виходить після подрібнення кори, вимочування її в морській воді і подальшою швидкою перегонки настою. Масло жовто-золотого кольору, з характерним запахом кориці і пекучим ароматним смаком. Гострий смак і теплий запах викликає основний компонент олії — альдегід коричної кислоти, або коричний альдегід, або ціннамаль, який складає 90% ефірного масла. Окисляючи з часом, масло темніє і набуває смолисту структуру. Серед хімічних компонентів ефірної олії — евгенол (близько 10%), ціннамальдегід, бета-каріофіллен, ліналоол, філландрена і метілхавікол.

Вміщені в кориці цукор, деревна смола, дубильні і ефірні речовини сприяють поліпшенню апетиту і процесу травлення.

Кориця вживається як ароматичну речовину при виготовленні лікерів, шоколаду, солодких виробів, печива, компотів, а також додається в різні консерви і кетчупи. У домашніх умовах мелену корицю можна додавати в м’ясні страви, в тісто для калачів, пряників, тортів. У невеликій кількості корицею добре приправляти запіканки, пудинги, каші, морозиво, овочеві салати і компоти, молочні напої, кава, вина і пунші.

У східних країнах ця пряність є одним з основних інгредієнтів супів, плову, холодних і гарячих м’ясних страв. У європейській і американській кухні кориця використовується для додання оригінального смаку салатам з овочів і фруктів, каш.