Базилік (сушений) 10 г
Країна походження: Єгипет
Сорт: Вищий
Розфасовка: 10 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ТУ У 10.8-38983027-001:2014
Застосування: додають в овочеві салати, м’ясні і рибні блюда, а також для ароматизації овочевих консервів, солінь і ковбасних виробів

Базилік — пряна, лікарська, однорічна, сильно гілляста рослина з чотиригранними стеблами висотою від 30 до 60 см. Базилік належить сімейству м’ятних трав, використовується в якості приправи до багатьох страв. Свіжий базилік має яскравий аромат, який можна описати як щось середнє між лакричником і гвоздикою. Більшість різновидів базиліка має зелене листя, але існує опаловий базилік, що володіє гарним фіолетовим кольором. Інші види базиліка, такі як лимонний базилік і коричний базилік, названі так через відповідного аромату.

Сорти базиліка розрізняються як забарвленням листя, так і запахом: сорт Єреванський — листя синьовате, аромат запашного перцю і чаю; сорт Бакинський — листя коричнево-фіолетові, аромат гвоздично-м’ятний; сорт Ложковидний — листя світло-зелені, квітки білі, аромат гвоздики і лаврового листа.

Низькокалорійний продукт. У сирому вигляді в 100 г базиліка міститься 27 кКал. У сушеному базиліці — 251 кКал через підвищеного вмісту вуглеводів.
Харчова цінність в 100 грамах:
Білки, Жири — 3,15 гр, Вуглеводи — 0,6 гр, 2,7 гр.

Крім того, він містить вітамін С, В2, РР, провітамін А., цукор, каротин, фітонциди, Р-рутин.