Коріандр (МЕЛЕНИЙ/ГОРОШКОМ) 20 г
Країна походження: Україна
Сорт: Вищий
Розфасовка: 20 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 29055 - 91
Застосування: для приготування ковбасних, м’ясних, рибних, овочевих страв, а також при консервуванні овочів

Коріандр — однорічна трав’яниста рослина роду коріандр (Coriandrum) сімейства Зонтичні (Apiaceae).
Стебло у коріандру прямостояче, голе, висотою до 40-70 см, розгалужене верхній частині.
Плід – яйце-видно кулястий не розкидаючий вислоплодник, твердий з 10 звивистими і 12 прямими реберцями.
Плоди в залежності від сорту і походження містять 0,2-1,6% ефірного масла, 16-28% жирної олії, невелика кількість алкалоїдів, пектин, крохмаль, білкові речовини (11-17%), стероїдне з’єднання коріандрол, стерини, аскорбінову кислоту, дубильні речовини, органічні кислоти, цукру (фруктозу, глюкозу, сахарозу), рутин та інші поліфеноли. У листі містяться аскорбінова кислота (до 0,14%), каротин (0,010%), рутин (до 0,145%).

Плоди коріандру знаходять широке застосування як пряність для ароматизації і вітамінізації ковбас, сиру, м’ясних і рибних консервів (наприклад, в балтійській кільці пряного посолу), маринадів, солінь і лікарів, додаються при випічці бородінського хліба, кондитерських і кулінарних виробів, а також при виготовленні деяких сортів пива і лікерів (у Німеччині).
Плоди можна використовувати при солінні м’яса, особливо свинини.

Насіння коріандру покращують смак квасолі, сочевиці і капусти, а також входять обов’язковою складовою в поширені по всьому світу Тюрінгської ковбаси і турецькі шиш-кебаби. Коріандр — найважливіша складова в індійських пряних сумішах-масалів, використовують його в ефіопській суміші «Бербері» і туніської «оффак». Дуже гарний він у поєднанні з часником і перцем чилі, як часто роблять на Карибах.

На Сході коріандр часто включали в різні солодощі — наприклад, популярні сьогодні в США цукерочки спочатку представляли собою просто зацукровані насіння коріандру — оригінальне ласощі, що поєднує солодкість і пряну пекучість, колись воно широко продавалося на східних базарах.