Розмарин 10 г
Країна походження: Єгипет
Сорт: Вищий
Розфасовка: 10 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ТУ У 10.8-38983027-001:2015
Застосування: страви з птиці і м'яса, смажена картопля і соуси

Назва вічнозеленого куща роду Rosmarinus, чиєю батьківщиною вважають Середземномор’я, сходить до латинського Rosmarinus (морська роса) і дано не випадково. Розмарин росте на юрському березі, в бризках морської піни. Тому древні греки і римляни присвячували його Афродіті (Венері) і вважали, що чудо-рослина може зробити людину щасливою, позбавити від злих снів і зберегти молодість.

Листя містять до 2% ефірного масла (з вмістом цинеолу, камфори, борнеолу, лимонна, пінена, камфену, борнілацетата), дубильні речовини, смоли, гіркоти та інше.
Крім ефірної олії, в розмарині містяться малотоксичні алкалоїди, урсолова і розмаринова кислоти. Із сировини розмарину виділені флавоноїди, терпеноїди, дітерпинові глікозиди, хінони, терпенові кислоти, карназол, карназідова кислота і фенолкарбонові кислоти. Порівняно недавно виділено нове з’єднання 7-метоксіросманол, а також ідентифіковані бетулін і цірсімарітін, виділені раніше з інших рослин.

На відміну від багатьох трав, розмарин не втрачає свій аромат від тривалої теплової обробки, тому європейські кухари широко використовують його при маринуванні свинини, баранини і кролятини, щоб відбити специфічний, характерний для цих видів м’яса запах і додати йому своєрідний «лісовий» аромат дичини.

При приготуванні барбекю, гілочки і листя розмарину кидають у вогонь, а птицю перед смаженням на грилі, або вугіллі іноді обгортають його гілками. Жодна поважаюча себе італійська господиня не стане готувати баранчика без розмарину.

Розмарин чудово поєднується не тільки зі смаженим м’ясом, а також, і з грибами, яйцями, і різними овочами (помідорами, шпинатом, горохом, баклажанами, кабачками, цвітною капустою і картоплею), їх в Середземномор’ї традиційно готують на оливковій олії. Його додають у соуси і супи, а особливо добре він підходить до страв з сиру.

Оригінальний смак набувають з додаванням розмарину страви з ягнятини, гуляш з яловичини, баранина і томатний суп, а також яловичина, баранина і телятина, приготовлені в грилі

Мелене листя вживається як прянощі. У невеликій кількості вони додаються до овочевих супів і страв, в салати, м’ясні фарші, до смаженого м’яса, смаженої птиці, до грибів, вареної риби, червонокачанної і білоголової капусти і до маринадів. Надають приємний смак м’яким сирам, картоплі, м’ясу дичини, рибі і яєчному тісту.

Щіпку розмарину добре додати у винний пунш або яблучне желе.