Кріп (зелень сушена) 8 г
Країна походження: Єгипет
Сорт: Перший
Розфасовка: 8 г
Термін зберігання: 12 місяців
Стандарт: ГОСТ 16732-71
Застосування: надає характерного аромату та смаку м’ясним, рибним та овочевим стравам

Однорічна трав’яниста рослина, з одиночним прямим, гіллястим стеблом заввишки від 40 до 120 см, темно-зеленого кольору.
Як культивована рослина виростає на всіх континентах, окрім Антарктиди та Австралії. Досить поширений він і на Україні.
Листя кропу пахучого перисто-розсічені з ниткоподібними сегментами. Стебло гладке, з сизуватим нальотом. Квітки дрібні, двостатеві, зібрані в парасольки.

Родина кропу — Південна Європа, Єгипет, Мала Азія.
Молоді зелені листки кропу містять до 200 мг% вітаміну С, каротин, вітаміни групи В, Р та інші, а також солі калію, заліза, фосфору. Плоди містять до 6% ефірного масла, білки, слизові речовини.
Кріп відрізняється високим вмістом ефірних олій, якими і пояснюється його аромат. Він збагачує їжу вітамінами і мінеральними речовинами.
У ньому міститься багато аскорбінової кислоти (100 мг), каротину (1 мг), є вітаміни В1, Р, РР, фолієва кислота та ін. Багатий і мінеральними речовинами — калію (335 мг), магнію, кальцію, фосфору та ін.
Традиційне застосування кропу — в салати, супи, м’ясні другі страви, а також при засолюванні огірків і помідорів — обмежено літнім часом. Він покращує смакові якості їжі, зовнішній вигляд, збуджує апетит, стимулює секрецію травних залоз.
Свіжою і сушеної зеленню кропу приправляють перші та другі страви і прикрашають їх. Він збагачує раціон вітамінами, особливо вітаміном С. Кріп можна споживати більше, ніж інших прянощів, його слід закладати в гаряче блюдо в момент готовності, коли каструля знімається з вогню.
Кріп впливає на зниження солі у страві, перешкоджає перенасичення організму солями, навіть у солоної риби при варінні і смаженні знижується норма кухонної солі, якщо збільшити дозу кропу сушений кріп кладуть у каструлю за 10-15 хвилин до закінчення варіння (кипіння), в цьому випадку кріп добре віддає свій аромат їжі.
Кріп, зібраний в стадії цвітіння, кладуть при засолюванні огірків і капусти.